`Muminki`

Muminki, Muminki, Muminki… czy jest możliwe, by ktoś nie pamiętał nieporadnych stworków z niebieskiego domku?

Jako, nie tylko zabawna i ciekawa opowieść o przygodach wielu różnorodnych stworzonek, jest w równie dużym stopniu bajką o głęboko pouczającym wydźwięku. Idealna dla dzieci, które dzięki niej, nie tylko zapomną o nudzie ale i wiele się nauczą!

Bohaterami tego serialu są Muminki, które przypominają z wyglądu hipopotamy, choć autorka określiła je mianem trolli. Zamieszkują piękną dolinę gdzieś w Finlandii wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Główna postać – Muminek, zachwyca się światem oraz czerpie dużo radości nawet z tak małych przyjemności jak zbieranie kamieni i muszelek, ma bardzo dobre serce i łagodne usposobienie. Wraz z rodzicami mieszka w domu zbudowanym przez Tatusia Muminka, który jest typem roztrzepanego romantyka i marzyciela bardzo kochającego pisanie oraz Mamusię Muminka.

Najlepszym przyjacielem Muminka jest Włóczykij, do którego zawsze miałam lekką słabość, mimo, że był dość niechlujnym filozofem-włóczęgą, wiecznie w tym swoim wielkim kapeluszu i starym płaszczu. Niestety każdej jesieni opuszczał Dolinę Muminków i wyruszał na południe, by odwiedzić inne części świata.

Niemożliwą do pominięcia postacią jest Mała Mi. Oj, z tej to dopiero był gagatek. Zawsze mówi to, co myśli i robi to, co chce. Często niezwykle irytująca, wprowadza niezapomniany koloryt i ożywienie w domu Muminków.

Równowagą dla Małej Mi jest bardzo romantyczna i dziewczęca Panna Migotka, która jest dobrą przyjaciółką Muminka i Małej Mi. Wciąż marząca o idealnym księciu na białym rumaku uwielbia biżuterię i swoje własne odbicie 😉

Przemykającym niezauważalnie wśród traw potworkiem i „czarnym charakterem” w tej spokojnej dolinie, jest podstępny Bobek. Jako jedyny zbir w Dolinie Muminków zawsze jest w świetnym nastroju i zajmuje się głównie brojeniem. Niby zły charakter ale cóż by to były za Maminki bez Bobka?

Weseli i przyjaźni bohaterowie bywają również narażeni na chwile grozy w momencie, gdy pojawia się istota o potwornej posturze – Buka, która zamraża ziemię gdziekolwiek się pojawi. Wzbudza powszechny strach, choć sama w sobie sprawia wrażenie bardzo smutnej. Niepokój wzbudzają w nich również tajemniczy Hatofnatowie, którzy przypominają długie szparagi. Nikt tak naprawdę nie wie skąd przychodzą ani dokąd zmierzają. O ich obecności świadczy wyczuwalna w powietrzu elektryczność, a podczas burzy świecą niezwykłym światłem.

Wszyscy mieszkańcy Doliny Muminków przeżywają razem fantastyczne przygody, ucząc się na swoich błędach jak postępować oraz bawiąc swoimi wpadkami i gafami do łez.

Link do piosenki o Muminkach, którą śpiewa Wiktor Zborowski oraz trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=_YwVxiGewGw

http://www.youtube.com/watch?v=YB-fQDz82Xo

Wszelkie informacje dotyczące tego, gdzie można kupić wszystkie książki o Muminkach znajdziecie na stronie:

http://lubimyczytac.pl/ksiazki/polka/9408/dolina-muminkow

Reklamy

12 Komentarzy (+add yours?)

 1. Julka
  Sty 09, 2012 @ 21:20:29

  Wszystkie te postacie były dość osobliwe i charakterystyczne 🙂

  Odpowiedz

 2. Pati
  List 07, 2011 @ 19:18:37

  hehehe zamiast Buka nazwałam ją sobie Muka, możecie to wyciąć? ;))

  Odpowiedz

 3. Pati
  List 07, 2011 @ 19:17:00

  muminki się cieszą radościa i życiem, mumiii-inkii 🙂 i tym że im chmurki bieleją po świecie.. 😀 Muka była straszna, zawsze się jej bałam. Ale ten ogrodnik, Paszczak zdaje się, też był podejrzany, a włóczykij to już w ogóle. Ale Muka…

  Odpowiedz

 4. Julka
  List 07, 2011 @ 08:32:23

  Za to mama Muminka odznaczała się stoickim spokojem i zawsze towarzyszyła jej mała torebka 🙂 Ciekawe co w niej nosiła… ? Może przepisy kulinarne, albo dobre rady dla Muminka… 😉

  Odpowiedz

 5. Patryk
  List 05, 2011 @ 17:35:37

  Nigdy nie lubiłem ,,szparagów” ale Bobek był the best.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: