na zimowe wieczory

     a w niej DWIE bajki to wyboru:

> Miś Rupert i wielki słonecznik   
Rupert chce wyhodować wielki słonecznik. Pojawia się Matka Natura, która daje mu specjalne krople, pomagające we wzroście. Niestety miś nie może doczekać się, aż roślinka będzie duża i wylewa na nią całą butelkę. Nagle słonecznik staje się gigantyczny..

> Noddy – spadająca gwiazdka  
W krainie zabawek jest upalny dzień. Noddy i Tesi wybierają się na biwak. Małpka Marta dołącza do nich. Noddy martwi się, bo przecież z nią są same problemy i nie cierpi, jak trąca jego czapkę! Jednak Tesi zapewnia, że będzie miło. Wieczorem cała trójka leżąc na ziemi, podziwia gwiazdy na niebie. Wszyscy są bardzo radośni. Nagle widzą spadającą gwiazdę, więc postanawiają ją odszukać. Blask gwiazdki sprowadza ich we właściwe miejsce. Marta nadaje jej imię Iskierka i chce zabrać ją do domu, ale muszą umieścić gwiazdkę jak najszybciej na niebie jeszcze przed wschodem słońca, żeby ją uratować. W tym samym czasie złe Gobliny obserwują tę sytuację i planują zdobyć gwiazdkę, żeby użyć jej do złych czarów.
Noddy, Tesi i Marta proszą o pomoc Pana Sparksa. Buduje on katapultę, która ma wynieść Iskierkę spowrotem na niebo. Nagle Gobliny porywają Iskierkę!

Czy uda się ją uratować jeszcze przed pojawieniem się słońca?

      jako dodatek:

     > Weterynarz Fred
Akcja serialu rozgrywa się na angielskiej prowincji. Fred jest lokalnym weterynarzem i jedną z najbardziej popularnych postaci w miasteczku. Ma pełne ręce roboty – pracuje w klinice weterynaryjnej, objeżdża okoliczne farmy, zagląda też często do sklepu zoologicznego prowadzonego przez jego ekscentrycznego, wiecznie bujającego w obłokach przyjaciela. Weterynarz udziela pomocy chorym zwierzętom, ratuje je też z rozmaitych opresji. W lekarskich wyprawach Fredowi często towarzyszy wierny i dzielny owczarek Mitch oraz wiecznie rządny przygód, ciekawski kozioł Trevor.

     w niej CZTERY bajki do wyboru:

> Listonosz Pat – gwiazdy pop   


Płyta zawiera 5 kolejnych odcinków z przygodami Listonosza Pata i jego przyjaciół.

Spis odcinków:
1. Gwiazdy pop
Julian i Charlie zakładają zespół popowy. Właśnie wymyślili piosenkę, ale brak im wokalisty. Poszukiwania przebiegają bardzo zabawnie.

2. Kłopotliwy pociąg
Pat ma dzisiaj wolny dzień. Postanowił zabawić się w maszynistę pociągu. Na początek cały się osmolił, potem zgubił pasażerów, a na koniec …

3. Znikająca Dosia
Nauczyciel polecił Julianowi by opiekował się świnką morską – Dosią. Mieli z nią jednak wiele kłopotów.

4. Wyprawa nad morze
To był kolejny upalny dzień. Najlepszy byłby wypad nad morze. Co zrobić jednak, gdy morze jest zbyt daleko ?

5. Zmiana fachu
Szkolny dach jest dziurawy. Szczególnie trudno to znieść podczas deszczu. Pat wpadł na wspaniały pomysł, ale jego realizacja okazała się zbyt trudna.

> Bracia Koala – Arek jedzie na biwak i inne historie 
1.DŁUGIE POŻEGNANIE LORY. Lora nie lubi codziennie opuszczać swoich przyjaciół. Na pożegnanie Mysia robi jej zdjęcie. Franio i Benio dostrzegają, że Lora jest na nim bardzo smutna. Czy Franio i Benio wymyślą jak pomóc swojej przyjaciółce?
2.WIELKI BŁĄD GRZESIA. Grześ lubi być listonoszem. Nigdy mu się nie zdarzyło nie dostarczyć listu. Często zatrzymuje się na herbatę. Grześ przez nieuwagę wylewa ją na wszystkie listy…
3.WYJĄTKOWY ZDJĘCIE MYSI. Mysia robi piękne zdjęcia. Szymek podsuwa jej pomysł pokazania fotografii na wystawie. Podekscytowana Mysia łapie aparat i biegnie robić zdjęcia, ale nie wie jak mają wyglądać wyjątkowe zdjęcia na jej wystawę.
4.AREK JEDZIE NA BIWAK. Arek postanawia wyruszyć na biwak. Kupuje namiot i potrzebne mu rzeczy. Znajduje miejsce na rozbicie biwaku. Jednak, kiedy chce rozłożyć namiot sprawia mu to wielki problem. Franio i Benio proponują mu swoją pomoc.
5.NOWA MELODIA ZOSI. Zosia od rana czeka na Grzesia, ma on dostarczyć bardzo ważną przesyłkę. Okazuje się, że to tuba. Zosia zaczyna naukę gry, ale jest tak głośno, że wszystkim to przeszkadza. Decyduje się ćwiczyć z dala od miasta. Czy Zosia nauczy się grać na nowym instrumencie?
6.ZEGAR Z KUKUŁKĄ SZYMKA. Szymek zawsze otwiera swój sklep punktualnie. Pomaga mu w tym zegar z kukułką. Pewnego dnia Szymek pozwala zabrać swój zegar Mysi. Od tego momentu zmienia się wszystko w sklepie. Szymek każdą rzecz robi z dużym opóźnieniem. Czy poprosi Mysię o zwrot zegara?

> Świat małej księżniczki (nie wiem, kim chcę być ..)  
Mała Księżniczka jest energiczna i czarująca. Jak większość małych dzieci, jest niesamowicie ciekawa świata i przeuroczo uparta, gdy tylko coś nie jest po jej myśli! Nie możesz się jednak na nią długo gniewać, jak widzisz ją z pięknym ogromnym uśmiechem, próbującą wszystko naprawić. Spontaniczna, wścibska i zdobywająca sympatię Mała Księżniczka zaprasza pociechy i ich rodziców do zabawy i nauki

> Świnka Peppa – ogrodnictwo 
Mała Peppa to niezwykła świnka. Uwielbia grać w różne gry, przebierać się, jest rozbrykana, ciekawska i bardzo pomysłowa. W jej zabawnych przygodach uczestniczy cała rodzina: tata, mama i braciszek George. Peppa lubi też chodzić na przyjęcia urodzinowe, festyny i pikniki, ale najbardziej na świecie kocha skakać w błotku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: